SKI AREÁL VERNÍŘOVICE - BRNĚNKA
mimo provoz
Zobrazit na:

V zahraničí se nejlépe lyžuje ve Francii

Poslední listy opadávají. Je čas začít vybírat zimní dovolenou. Vyrazíte raději do Česka nebo do zahraničí? Stále však platí, že v zahraničí je výrazně dráž. Jsou ale zahraniční střediska opravdu o tolik lepší?

Malý neupravený svah, jeden pomalý vlek s motorem snad ze starého mixéru a neochotná obsluha - to byla ještě nedávno typická ukázka českého lyžování. To je asi důvod, proč si spousta Čechů zvykla jezdit do Alp. Česká střediska jsou ale také rok od roku lepší. K velkým investicím české provozovatele donutila přdevším obrovská zahraniční konkurence. Jízdné na vleky v okolí se většinou sjednotilo, postavena byla spousta nových lanovek a přibyly celé artilerie sněžných děl. Komlexnost služeb ve ski areálu však i nadále pokulhává. Obvykle pokuhávají především gastronomické služby. Bufet sice na většině míst najdete, ale na výběr budete mít pouze z několika mražených polotovarů, které Vám ohřejí v mikrovlnce. Vyhřívané přístřešky v Česku příliš často nenajdete.

Zlepšení jde vidět, konkurovat těm zahraničním ale stále ještě příliš nemohou. Vyjímek se najde bohužel jen běkolik. Ale ani alpská střediska nejsou úplně dokonalá. Česko je podstatně levnější. A nejde jen o cenu skipasu, ale také ubytování a občerstvení. Za cenu jednoho piva byste se v ČR najedli v průměrné restauraci mnohdy i 2x. Cesta je poměrně dlouhá, to dovolenou také trochu prodraží.

O českých areálech je informací na internetu dost, za půl hodiny máte vybráno. Co ale zahraničí? V cizině existuje hned několik zajímavých lokalit, ale pokud chcete zůstat v rozumných finančních mezích, doporučujeme jedině Rakousko nebo Francii. S ohledem na cenu bychom doporučili spíše Francii. Vaše peněženka ale pocítí vyšší náklady na dopravu. Rakouské areály jsou dražší, ale blíž. Pro kratší dovolenou je tato volba tedy asi lepší.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Středa 2.12.
Jasno
1°C
-4°C
Čtvrtek
3.12.2020
Zataženo
1°C
1°C
Pátek
4.12.2020
Zataženo
2°C
2°C
Sobota
5.12.2020
Polojasno
6°C
5°C