SKI AREÁL VERNÍŘOVICE - BRNĚNKA
mimo provoz
Zobrazit na:

Jak se připravit na zimní dovolenou

Jak se připravit na zimní dovolenou, aby proběhla podle Vašich představ? Věcí, co se mohou pokazit je spousta. Chcete se připravit, aby problémy přijít nemohly?

První a nejdůležitější věc je příprava auta. Téměř tomu nemohu uvěřit, ale stále se najde spousta hazardérů, kteří jezdí na letních pneumatikách. To už pak stačí jen málo a neštěstí je za dveřmi. Bez zimních pneumatik nevyrážejte nikam. V příkopě skončí každoročně tisíce aut, a to je ještě ten lepší případ. Zapomenout na zimní směs do ostřikovačů se také nemusí vyplatit. V horských oblastech je navíc bezpodmínečně nutné mít sněhové řetězy.

Druhou často opomíjenou věcí je lyžařské vybavení. Pokud však něco selže, budete místo lyžování oběhávat servisy. To, že se má teple obléci, ví každý. Vzít si termoprádlo a kvalitní bundu, ale většina lidí už zapomene na náhradní snowboardové přezky nebo pořádně seštelovat vázání na lyžích. Pokud jde o snowboardové přezky, mít náhradní je téměř nutnost. Stojí jen přibližně 300 Kč. Vybavení většiny ski servisů je navíc velice chabé. Vázání na lyžích je zase nutné mít správně nastavené. Nastavit vázání správně však každý servis nedokáže. Obvykle se spíše jistí a nastaví vypínání příliš měkké. Vy pak vypadnete z lyží v každé druhé zatáčce. Servis je proto dobré vybírat především na základě doporučení známého.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Středa 2.12.
Jasno
1°C
-4°C
Čtvrtek
3.12.2020
Zataženo
1°C
1°C
Pátek
4.12.2020
Zataženo
2°C
2°C
Sobota
5.12.2020
Polojasno
6°C
5°C